Mozgásszervi rehabilitáció 


Intelligens masszázs manuális kezelések( Svéd masszázs alapú kezelések)

Tanulmányaimat 2009 óta gyakorlom és fejlesztem. Gyógymasszőrként végeztem. Több technikát, módszert is alkalmazok. A holisztikusságot, az emberközpontúságot, az egyénre szabott terápiákat, és a pozitív hozzáállást szeretném leginkább megadni a hozzám fordulóknak.

Kezeléseim célja a fájdalmak csillapítása, és a jó közérzet fenntartása, valamint a fájdalommentes, könnyed mozgás elérése a mindennapokban. Ezen felül célom helyreállítani az ízületek mozgási terjedelmét, javítani a koordinációt és funkciót, csökkenteni az izomgörcsöket és feszültségeket, elősegíteni a helyes testtartást.

Vákumtechnika-köpöly, csúsztatott köpöly 

Mi a köpölyözés?

A csészében vákuumot hozunk létre, miután azt a problémás testrészre, bőrfelületre helyeztük, mely hatására helyileg javul a vér-és nyirokkeringés. A bőr élénk piros lesz, olykor előfordulhat véraláfutás is. A szövetek anyagcseréje megélénkül. A kötőszöveti letapadások a vákuum segítségével lazulnak, a sérülés, a rándulás, a húzódás után kialakult fascia (kötőszöveti) csavarodás, deformálódás megszűnik. Az esetlegesen előforduló duzzanat csökken. A köpöly reflexes hatást is kivált. Utóbbi hatás magyarázatának alapja a Head-zóna elmélet, mely szerint a gerincvelőből kilépő egy-egy ideggyök egyes bőr-, szerv, és izomterületeket lát el, összekapcsolva ezeket. Tehát a bőrön keresztük tudunk hatni az azonos ideg által ellátott távolabbi szervekre.

Az eszközt statikus vagy mozgó köpölyként használjuk egy adott pontra feltelepítve, a helyi keringést javítjuk, illetve a fent említett összekapcsolódások révén reflexes hatást is elérünk, illetve felszakítjuk a kötőszöveti letapadásokat, az ún. crosslinkeket.

A mozgó köpölyözés, amelynek során a kezelt felületet beolajozzuk, hogy a köpöly csúsztatható legyen a bőrfelületen, majd lassan, folyamatosan mozgatjuk a megfelelő irányokba.

A mozgásszervi panaszok mindig együtt járnak kötőszöveti és izom feszülésekkel, letapadásokkal, melyek negatív hatással vannak a funkciókra, olykor fájdalmasak. Ezen területeken alkalmazva ezt a technikát segíti a szövetek regenerálódását, ami a fájdalom csökkenését és a funkció javulását eredményezi.

Manuális neurodinamika-Fasciaorganizáció



Egy speciális fogásokat és módszereket (pl triggerpont terápia) magába foglaló diagnosztikai és terápiás módszer. A terápia célja a becsípődött, letapadt, keringésükben sérült alsó, vagy felső végtagi idegek felszabadítása a nyomás alól, ezáltal a karba- lábba sugárzó zsibbadás, fájdalom csillapítása illetve megszüntetése. A kezelés tehermentesített, fájdalommentes testhelyzetben zajlik, mely a perifériás idegek gyulladásának csökkenését, blokádjainak megszüntetését, a mozgásterjedelem növekedését, a fájdalom csillapítását eredményezheti.

A kezelés az alábbi panaszok esetén hatásosan alkalmazható:

  • zsibbadás a végtagokban, ami semmilyen terápiára nem szűnik
  • éjszakai izomgörcsök, melyet nem Kálcium és Magnézium hiánya okoz,
  • éjszakai végtagzsibbadás pl.: alkar-kéz-ujjak zsibbadása,
  • gyengeség, diszkonfort érzet a végtagokban, ujjakban, érzéskiesés,
  • hátfájás, derékfájás és nyaki fájdalom,
  • fájdalmas, beszűkült végtagmozgás.

A kezelés részeként megtanítjuk a páciensnek az otthon végezhető, egyénre szabott gyakorlatsorát.


Kinesio Tape

A kinesio tape terápia a mozgásszervi problémák kezelésében az egyik leghatékonyabb módszer. Gyors, fájdalommentes, hatékony segítséget nyújt ficamok, húzódások, sportsérülések, gerinc és végtagfájdalmak kezelésekor, valamint mozgásszervi műtétek utáni rehabilitációban is. A különböző szakszerű ragasztási technikák segítségével erősítő, korrigáló vagy regeneráló hatást lehet vele elérni.

A kineziológiai tapasz egy rugalmas pamutanyagból készült, bőrre ragasztható szalag, amely segítségével a fájdalom és a mozgáskorlátozottság rövid időn belül mellékhatások nélkül csökkenthető.:

  • Gyors segítséget nyújt a fájdalomcsillapításban, lerövidíti a gyógyulási időszakot is.
  • Széleskörűen felhasználható.
  • Biztonságos gyógyítási módszer, semmiféle kémiai hatóanyagot nem tartalmaz.
  • Bőrbarát, légáteresztő anyagból készült, ennek köszönhetően, a bőr szabadon lélegezhet, bőrirritációt nem okoz.
  • Rugalmassága miatt együtt mozog a test szöveteivel, nem akadályoz a mozgásban.
  • Könnyen rögzíthető, jól tapad, tartós;

Hogyan hat?

A felhelyezett tapasz hatására a bőr és a szövetek fellazulnak, a nyirokfolyadék áramlása intenzívebbé válik, javul a vérkeringés, és a fájdalom receptorokra nehezedő nyomás is csökken. Stabilizálja az izmokat, ízületeket, mentesíti a sérült szövetek terhelését, megakadályozza az izomgörcsök kialakulását, csökkenti a gyulladások bekövetkezésének lehetőségét.


PIR - posztizomentrikus relaxáció


Amikor egy izmot passzívan nyújtunk a maximális hosszára, akkor az izomrostokban található Golgi-receptorok is megnyúlnak. A Golgi-receptorokat az izmok aktív és passzív összehúzódása is ingerli. Amikor az izom teljes hosszában megnyúlik, és egyidejűleg izometrikus feszülésnek vetjük alá, a Golgi-receptor érzékeli a megnövekedett izomfeszültséget. Ekkor a receptor "kisüti" az izomrostokat irányító idegvégződéseket, aminek következtében az izom átmenetileg ellazul. Ezalatt az időtartam alatt tovább nyújthatjuk az izmot.


Hogyan alkalmazzuk a PIR-t?

Contract-relax (megfeszít-lazít):
A megrövidült izmot az első szöveti feszülés határáig kinyújtjuk, majd elmozdíthatatlan akadály ellenében megfeszítjük. Ekkor lép működésbe az autogén gátlás, melynek hatására az izom ellazul. Ekkor az izmot passzívan nyújthatjuk az újabb szöveti feszülés határáig.



MET manipuláció, izom-energia technikák

A manuálterápia vagy hívhatjuk manuális terápiának, vagy akár manuális medicinának, egy gyűjtő fogalom, mely alá több kezelési ág sorolható. A manuálterápia diagnosztikai és kezelési módszer. A manuálterápia szemlélete az embert, mint egészet, egységet veszi figyelembe. Az emberi szervezet és funkciói összefüggenek. A neuro-musculo-skeletalis, eltérések az egész szervezetre kihatással vannak, ezen eltérések befolyásolják a betegségekből, sérülésekből való gyógyulás lehetőségét, esélyét. A neuro-musculo-sceletalis rendszert úgy lehetne talán fordítani, hogy ideg-váz-izomrendszer, tehát egyszerűen a mozgásszervrendszer, melybe a testünk vázát alkotó csontváz, az azt összekapcsoló ízületek, szalagok, a vázat mozgató izomzat és ezek összerendezett, akaratlagos működését szabályzó idegrendszer tartozik.


Tehát a manuálterápiás kezelés célja, hogy zömében kézzel (manualis) végzett technikákkal az ízületek mozgáskorlátozottságának oldásával, az izomzat szükség szerinti lazításával helyreállítsa a gerinc és a végtagi ízületek mozgásdinamikáját, funkcióját, eredeti statikáját, stabilitását, ezáltal csökkentve, megszűntetve a fájdalmat. A fájdalom múlásával, a mozgás szabadabbá válásával javul a pszichés és fizikális közérzet. Ritka esetben bizonyos (gerinc eredetű) szédülések, fülzúgások kezelésére is alkalmas.

A manuálterápia során alkalmazott technikák közt szerepel a manipuláció, izom-energia technikák (MET), miofascialis (izom és pólyájuk) oldási technikák, lágyrész kezelési fogások, postizometriás relaxációs (PIR) technikák, masszázs jellegű fogások alkalmazása, 

Online foglalás

Foglalj időpontot időben. A foglalásod e-mailben igazoljuk vissza.